Možnosti využití

Díky své poloze a dispozicím je Augustýnka vhodná pro širokou škálu činností. Vzhledem ke své velikosti je Augustýnka vhodná jen pro malé skupiny. Jedná se původně o trampskou chatu pro víkendový pobyt malé rodiny. Náš střediskový rekord v obsazenosti přes noc je 15 malých vlčat. A to jsme si pomáhali návodem na Tetris. Podaří-li se vám to překonat, dejte nám vědět, ať vás zde můžeme uvést.

K čemu byste chatu mohli chtít využít?

Víkendový pobyt

Na víkend s rodinou, přáteli či skautskou družinou je naše chata ideální. K dispozici budete mít kuchyňku se základním vybavením, ledničku, vařit budete na kamnech či na dvouplotýnkovém vařiči. Voda je k dispozici ze studánky (teče i v zimě, ale pomalu), která se nachází cca. 100 m od chaty. Po jídle budete moci využít naše technologicky vyspělé chemické WC přímo v chatě (žádná plesnivá kadibudka v koutě zahrady!) Spát budete v horním patře ve vlastních spacácích na našich čtyřech matracích, případně na vlastních karimatkách. V zimě vám dodáme dřevo a dřevěné brikety až ke kamnům, protože v okolních lesích byste beztak nic nenašli. A navíc i jeden malý horkovzdušný ventilátor. 🙂 Jo, a v teplých měsících vám půjčíme i pramičku. Vesla nemáme, ale v lodi je jedno pádlo a v chatě jsou k zapůjčení nějaká další. Vesty nehledejte, žádné v chatě nenajdete. Jo a pokud přijdete pěšky od nádraží, tak loď bude uvázaná na protějším břehu. 😉

Porada

Uspořádat setkání oddílové, střediskové nebo podobné rady na Augustýnce je skvělý nápad! A klidně i organizační poradu vzdělávací akce, schůzi vedení vaší akciovky a tak podobně. Chata vám k tomuto bude k dispozici nejen o víkendech, ale také ve všední dny. Dost možná oceníte, krom zcela samozřejmé elektřiny, také náš dataprojektor, i když starší, i s projekčním plátnem. A jste-li nemajetní, tak vám k tomu přihodíme rovnou i notebook. Možná se vám bude hodit vědět, že většina mobilních operátorů má na Augustýnce kvalitní pokrytí svou datovou sítí. Nicméně připojení k internetu si, prosíme, zajistěte sami, to už byste po trampské chatě chtěli moc.

Grilovačka s kamarády

Hledáte místo poblíž Prahy, ale přesto v přírodě, kam byste odpoledne mohli vyrazit s kamarády, něco si opéct nad ohněm, něco popít, pobavit se a ještě to pak stihnout domů do postýlky, abyste další den mohli zase do práce? Augustýnka je na to ideální. Cesta na nádraží vám zabere jen pár minut a poslední vlak na Prahu odjíždí až po půlnoci. A když by se vám zábava protáhla? Taky nevadí, první raní vlak je v Praze už před šestou. 🙂

Cože? Alkohol na skautské chatě, to přeci nemyslíte vážně!“ Ale myslíme. Pokud si chcete k opečenému buřtu, nebo třeba lilku, dát pivo, tak si ho dejte. Tedy pokud jste plnoletí, neplánujete pak řídit (automobil, poradu, …) a tak podobně. Co ale zcela zakazujeme je opilost. Chcete-li se opít, jděte jinam. Ve chvíli, kdy se s vámi chata houpe jako loď, jste to již evidentně přehnali.

Jen na přespání

Jdete náhodou kolem, nebo třeba plujete na lodi, a rádi byste jen přespali a ráno jeli dál? Žádný problém! Tedy pokud se s námi včas domluvíte. Počítejte ale s tím, že krátkodobý pobyt o víkendu vám potvrdíme skutečně až na poslední chvilku. Máme totiž raději ty, kteří se u nás zdrží o něco déle.

Na týden s rodinou

Chtěli byste svojí letní dovolenou strávit v klidu na hezkém místě a sami takové nemáte? Tak využijte naši chatu! Strávit týden na Augustýnce není problém, míst k poznávání je v okolí více než dost. Zřejmě jediná komplikace vás čeká se zajištěním potravin, ale vlak jezdí každou chvilku a nejdále v Praze budou určitě mít vše, co potřebujete.

Kam na výlety

Poznáváme Posázaví

Tradiční turistické cíle v Posázaví. Koukněte na krásnou brožuru od Posazavi.com .

Publikace ke stažení

Povltavské vyhlídky

Prozradí, odkud jsou nejlepší vyhlídky na řeku Vltavu, a ještě něco navíc. Zve například k návštěvě přehrad Štěchovice a Slapy, na výlet lodí nebo k návštěvě keltského oppida Závist u Dolních Břežan.

Mapa výletů po Posázaví – Český Šternberk

Populární skládací mapa přináší tipy na výlety v Posázaví v okolí měst Český Šternberk, Sázava, Divišov, Čerčany a Říčany. Navazuje na ni druhá mapa, která turisty seznamuje s okolím měst Jílové u Prahy, Týnec nad Sázavou, Benešov, Konopiště a Dolní Břežany.

Kam na výlety – nejbližší okolí